Jak pracuji?


Hlavním východiskem mé práce je postmoderní přístup zaměřený na řešení, který se řadí mezi systemické přístupy a patří mezi významné a osvědčené přístupy v psychologii, poradenství a terapii. Za mnoho let praxe se prokázalo, že tento přístup je efektivní pro práci s nejrůznějšími klienty s nejrůznějšími problémy. Jedná se o krátkou, rychlou a účinnou terapii inspirovanou slavným americkým psychologem Miltonem H. Ericksonem.

Díky tomu, že jsem v rámci svého psychoterapeutického vzdělávání sama prošla terapií, vím, že je mnohdy náročné udělat první krok a svěřit se se svými problémy odborníkovi. Překonáte-li ale počáteční ostych a nedůvěřivost a budete trpěliví a odhodlaní pracovat na odstranění svých problémů, zaručeně dosáhnete pozitivní změny a vytyčeného cíle.

Věřím, že každý člověk nosí ve svém nevědomí potenciál k osobnímu rozvoji a uskutečnění terapeutických změn. Úlohou psychologa je pomoci každému jednotlivci tento potenciál rozkrýt a navést ho na správnou cestu při jeho rozvíjení a zdokonalování. Nezaměřuji se na klientovy nedostatky, ale naopak na pozitivní (fungující) oblasti klientovy osobnosti/života. Každému jednotlivci nabízím individuální přístup k řešení problémů  a terapii šitou na míru jeho potřebám.

Sebelepší analýza problému neříká nic o tom, jak problém řešit. Za efektivnější považuji zaměření se na hledání řešení a zkompetentnění klienta k tomu, aby se naučil své problémy dále řešit sám bez pomoci odborníka.

Ráda vyslechnu váš životní příběh a pomůžu vám rozvíjet jej dále do takové podoby, která vám umožní maximálně zvýšit kvalitu vašeho života.